Witaj na naszej stronie

Gra edukacyjna

Realizowane programy

 

Kliknij w obrazek by otrzymać więcej wiadomości

Artykuły dla Rodziców


Karać dziecko czy nie?


Niektórzy rodzice odpowiedzą, że w pewnych sytuacjach, gdy zawiodły inne metody, kary są nieuniknione. Są jednak tacy, którzy doskonale sobie radzą w wychowaniu dzieci, nie stosując żadnych kar.    

Czytaj więcej...


O adaptacji dziecka do warunków przedszkola


Pierwszy dzień w przedszkolu ( szkole) to trudny moment zarówno dla rodziców jak i dla nauczycieli. Dla dziecka to przede wszystkim nowe miejsce i nowi koledzy, obca pani, która zawiera nieznane mu umowy i jeszcze dba o to aby były przestrzegane. Dla rodziców to wielkie przeżycie, niepewność oraz lęk o swoje dziecko.

Czytaj więcej...


Szkodliwość dymu tytoniowego dla zdrowia człowiek


Edukacja w ramach projektu „ Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”

 Z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do ograniczenia dymu tytoniowego. Palenie tytoniu jest na świecie przyczyną prawie 4 milionów zgonów rocznie.

Czytaj więcej...


JAK POMÓC DZIECKU Z WADĄ WYMOWY?


Jednym z ważnych zadań przygotowania dziecka do szkoły jest kształtowanie jego prawidłowej mowy, gdyż to ona decyduje o rozwoju umysłowym, emocjonalnym i społecznym dziecka. Często dziecko z wadą wymowy unika odpowiedzi, aby nie narazić się na uwagi ze strony nauczyciela i kpiny ze strony kolegów.

Czytaj więcej...


Dobre Praktyki z realizacji Rocznych Planów Wspomagania


Publiczne Przedszkole nr 9 im. Marii Kownackiej w Brzesku to placówka o wieloletniej tradycji. Powstało w roku 1956 jako zaplecze socjalne dla pracowników Browaru Okocim. Przez szereg lat rozwijało się, modernizowało i poszerzało swoją bazę. Od początku funkcjonowania priorytetem kadry kierowniczej oraz nauczycieli było pogłębianie wiedzy pedagogicznej oraz doskonalenie umiejętności metodycznych. W tym zakresie cennym doświadczeniem stał się udział w projekcie „Bezpośrednie wsparcie szkół i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie brzeskim”.

Czytaj więcej...