Wstęp Deklaracji

Publiczne Przedszkole Nr 9 im. Marii Kownackiej w Brzesku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony http://www.przedszkole9brzesko.pl

Dane teleadresowe jednostki:

Publiczne Przedszkole Nr 9 im. Marii Kownackiej w Brzesku

ul. Browarna 9, 32-800 Brzesko

tel. +48 146849446         Faks: 14-644-94-46

Daty publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: 2018-02-15

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-05-09

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa  jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

• Zamieszczone na stronie publikacje nie są dostępne cyfrowo w całości: zostały opublikowane przed 2018-09-23 lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań przedszkola
  • Zamieszczone publikacje przed powstaniem nowej strony internetowej w dniu 2023-05-09 nie są dostępne cyfrowo. Podmiot zobowiązuje się w najbliższym czasie dostosować materiały (zdjęcia i skany) do wymogów ustawy.

Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Deklarację sporządzono dnia 2023-03-14

Data ostatniego przeglądu deklaracji 2023-05-09

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:

• strona jest obsługiwana za pomocą klawiatury
  • możliwość powiększenia wielkości liter na stronie
  • możliwość zwiększenia odstępów miedzy literami na stronie
  • możliwość zastosowania odwrotności kolorów
  • możliwość zastosowania dużego kursora
  • możliwość zastosowania przewodnika czytania
  • możliwość czytania tekstu
  • mapa strony
  • wyszukiwarka

Koordynator do spraw dostępności:

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Elżbieta Krzyżak - dyrektor

Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna

Budynek Publicznego Przedszkola Nr 9 im. M. Kownackiej w Brzesku zlokalizowany jest przy ul. Browarnej 9. Do budynku można dojść po schodkach małą bramką od strony północnej. Od strony wschodniej znajduje się płaskie dojście i dojazd do budynku. Przeznaczony jest on głównie dla służb ratowniczych. Droga prowadząca na teren wewnętrzny Przedszkola jest utwardzona. Budynek nie jest dostosowany dla osób będących sprawnych inaczej.